Zaznacz stronę

Być może także tempo naszego życia, stres, nieodpowiednie jedzenie oraz wygórowane oczekiwania sprawiają, że coraz więcej osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn ma problemy z seksem. U panów są one wyjątkowo kłopotliwe, bo ciężko ukryć problemy z erekcją, przedwczesny wytrysk czy obniżone libido.

  1. Jak leczy się zaburzenia erekcji?
  2. Kiedy kończy się za szybko

Jak leczy się zaburzenia erekcji?

Ciężko jest określić, jaki stan, jakie zaburzenia powinny być już niepokojące. WHO z medycznego punktu widzenia określa, że zaburzenia erekcji to stała czy też powtarzająca się niemożność utrzymania czy też osiągnięcia wzwodu. Szacuje się, że ten problem dotyczy kilkudziesięciu procent mężczyzn po czterdziestce, choć coraz częściej dotyka nawet młodszych panów. Niewielu z nich szuka pomocy u specjalistów, choć paradoksalnie w większości przypadków medycyna świetnie radzi sobie z problemem i panowie odzyskują seksualną sprawność.

Kiedy kończy się za szybko

Innym problemem jest przedwczesny wytrysk. Powinien być niepokojący, gdy towarzyszy każdemu zbliżeniu, a tak naprawdę skutecznie to uniemożliwia, a tym samym nie pozwala uzyskać satysfakcji przez oboje partnerów. Powodem może być nadmierna wrażliwość na różnego rodzaju bodźce, a także seksualne doświadczenia wieku młodzieńczego związane na przykład z masturbacją. Nie pomaga również duże napięcie seksualne oraz abstynencja. U niektórych osób działa prezerwatywa, która zmniejsza wrażliwość penisa. Poza tym warto współpracować z partnerką lub partnerem i wypracować sposoby na opóźnienie wytrysku. Pomagają również leki.