Zaznacz stronę

Od wieków żeń-szeń stosowany jest w leczeniu zaburzeń erekcji. Podobne substancje znajdują się również w nowoczesnych lekach, a ich głównym zadaniem jest zwiększenie syntezy tlenku azotu. Dlatego właśnie sięga się po żeń-szeń jak po skuteczny afrodyzjak. Wcześniej był wykorzystywany w naturalnej medycynie Dalekiego Wschodu, obecnie również jest popularny w innych krajach i koloryzacji. Co istotne, skuteczność żeń-szenia potwierdzają również badania naukowców, którzy udowodnili, że wspomaga on rozkurcz naczyń krwionośnych, co sprawia jej zwiększony napływ do penisa. A tym samym gotowość do akcji. Poza tym korzeń zawiera również ginsenozydy.

 

  1. Pozytywne działanie żeń-szenia
  2. Żeń-szeń na potencję

 

Pozytywne działanie żeń-szenia

Choć sam korzeń oczywiście fantastycznie wpływa na erekcję, to warto wiedzieć, że zawiera cenne witaminy i składniki mineralne, które znacząco wpływają na poziom koncentracji i zdrowie. Przede wszystkim żeń-szeń doskonale poprawia odporności i poprawia szybkość regenerowania się po treningu. Poza tym działa przeciwzakrzepowo, stymuluje układ nerwowy, obniża cukier i cholesterol we krwi. Udowodnione jest również działania przeciwnowotworowe.

Żeń-szeń na potencję

W wielu preparatach na potencję zawarty jest pochodzący z Korei Południowej, Chin, Kanady oraz Stanów Zjednoczonych żeń-szeń. Poza uprawami korzeń rośnie dziko w górskich lasach. Najstarsze liczące ponad 100 lat mają pokaźne rozmiary. Od pochodzenia żeń-szenia zależą również jego konkretne właściwości. Na potencję najczęściej wybierany jest koreański. Należy jednak pamiętać o tym, że ten korzeń oraz preparaty, które go zawierają muszą być stosowane zgodnie z zaleceniami. Przy przedawkowaniu   można spodziewać się nadpobudliwości, nadciśnienia czy biegunki. Dlatego przy przyjmowaniu leków na potencję warto również sprawdzić czy żeń-szeń nie znajduje się również w innych zażywanych preparatach. Z drugiej strony ten naturalny składnik jest lepszym rozwiązaniem niż chemiczne substancje.